Pagina 1 van 1
Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 18:12
door ToXiQ
Update 3.0 naar 3.02 lijkt gelukt op een forum waar enkele mods op zitten. Maar stel dat ondanks de testen die ik gedaan heb (op een test forum) blijkt dat ik wat over het hoofd heb gezien en ik mijn backup van de bestanden moet terug zetten maar niet mijn database meer kan terug zetten. Dat kan wel maar is niet wenselijk als er nieuwe berichten zijn geplaatst.
Kan ik de bestanden terug zetten en loop ik dan tegen problemen aan met een 3.0 file structuur en een 3.02 database?
Ik zie waarschijnlijk spoken maar zou het graag willen weten.
mvgr Walter
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 18:33
door Jim
Ik snap niet helemaal wat je bedoeld, zal je wat duidelijker willen zijn?
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 20:38
door ToXiQ
sorry voor mij was het erg duidelijk.Misschien meer , of punten ertussen
uodate is uitgevoerd van 3.00 naar 3.01 en dan naar 3.02
Allemaal goed verlopen niks aan de hand
Heb verschillende testen gedaan (doe dit op een test forum) en alles lijkt goed
Nu wil ik dit in productie (operationeel) gaan doen maar!
stel dat er dan toch na wat postings blijkt dat er wat fout is kan ik dan mijn backup van de files (bestanden) terugzetten en toch met een geupgrade database 3.02 doordraaien.
hopelijk is het nu duidelijker.
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 22:07
door blazejo
Vokgens mij is dit niet mogelijk?
Denk ik, ben niet zeker.
Maar je moet een back up van de database nemen en niet van het forum.
Als er iets mis gaat, dan plaats je de database backup terug en dan is je forum terug zoals voordat je begon met de update.
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 22:20
door ToXiQ
die snap ik maar daar ging het mij niet om
Ik maak normaal altijd een backup van de software en van de database en dit hoort denk ik iedereen te doen voordat ie update. Dan kan je als je dit in een test en productie omgeving doet altijd terug. Dus nooit alleen database. Dit zou wel kunnen met een clean vanila phpbb board maar dna kan je de files er ook zo over heen kopieren en hoef je ook niet te testen.
Ik heb uit ten treure getest maar je kan iets over het hoofd zien. Om dan te voorkomen dat ik terug moet naar een oudere database met het verlies van berichten hoopte ik dat ik eventueel terug zou kunnen met de software boom maar de databse kon laten voor wat ie was.
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 22:26
door blazejo
Hmmm, Volgens mij gaat dit niet, maar ik ben niet zo thuis in de databases, misschien kan iemand anders je helpen?
Maar ik denk niet dat dit mogelijk is.
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 18 aug 2008, 22:54
door Mid
Je kunt met de bestanden teruggaan naar de oude situatie, maar dan ook de bijbehorende database weer terugzetten; je kunt dan inderdaad nieuwe berichten verliezen. Tijdens een update kun je beter het forum even sluiten, zodat er geen nieuwe berichten worden geplaatst.
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 19 aug 2008, 07:00
door Jim
Het is inderdaad beter voor een update een back-up van bestanden en database te maken.
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 19 aug 2008, 08:12
door ToXiQ
Mid schreef:Je kunt met de bestanden teruggaan naar de oude situatie, maar dan ook de bijbehorende database weer terugzetten; je kunt dan inderdaad nieuwe berichten verliezen. Tijdens een update kun je beter het forum even sluiten, zodat er geen nieuwe berichten worden geplaatst.
Ik ben niet bang om tijdens de update berichten te verliezen. Als het goed is weet iedereen dat als je update het forum is uitgeschakeld (offline is) door de update software en dat er dan geen berichten geplaatst kunnen worden! Dus is het onmogelijk om berichten te verliezen als blijkt dat je update fout gaat! Hij mld volgens mij altijd dat de install directory er is en dat je niks kan dan.
Mijn gedachten gang was alleen, stel dat er (bijvoorbeeld) na twee dagen na de update blijkt toch iets fout te zijn en je niet terug wilt / kan met de database je de bestanden van voor de update kan gebruiken.
Tuurlijk weet ik een ander alternatief en dat is vanila board erop zetten en mods opnieuw erop zetten. Maar dan lig je er een x tijd uit!
Het kan niet en dat is jammer.
De gok maar magen dan!
bedankt voor de reacties
Re: Update 3.0 naar 3.02 is gelukt maar stel
Geplaatst: 19 aug 2008, 11:27
door Bas
Van 3.0.0 naar 3.0.2 is de betekenis van kolommen niet al te veel gewijzigd vermoed ik, dus dit is gewoon
wel mogelijk.
