Rudi schreef:Hello ruisvoorn en MiChAeLtJuHH,
Wel ik heb nog een pc op overschot staan waar linux Redhat opstaat.
Die zou ik enkel willen gebruiken om een stuk of 2 irc-chatbots op te draaien en ook deze phpBB Forum en misschien nog een gastenboek.
Er staan 2 HD's op dus plaats genoeg.
Ik had gedacht een 2é IP aan te vragen voor deze pc en via een hub ook te connecten...voor de rest ga ik er niets mee doen.
Zou dit echt zo traag gaan dan?
greetz
Rudi
Hallo Rudi,
Oeps, nu moeten we niet alles door elkaar gaan gooien maar begrijp ik het goed dat je eventueel een 2e lijntje wil aanvragen met static IP, waar je dan dat Linuxbakje op gaat aansluiten ??.
Dan heb je dus geen hub nodig immers je Linuxbak zit via je netwerkkaart aan die buitenlijn. Zelfs als je nog een pc aan die extra buitenlijn wil gaan gebruiken heb je geen externe hub nodig. Dit kan je prachtig opvangen door in je Linuxbak een extra netwerkkaartje te zetten.
Dan de chatboxen; ik weet niet wat je gaat gebruiken maar ik heb onlangs phpmychat geinstalleerd/getest op Lycos en dat was wel zoooooo traaaaaaaag dat we er na 5min mee zijn gestopt.
Nogmaals; belangrijk is welke snelheden jij kunt halen met die extra lijn.
Advies, test eerst een op je bestaande lijn, maak die Linuxbak op orde met alles wat je er op wilt draaien, sluit die alleen aan op je bestaande lijn en test dit dan eens zorgvuldig uit.
Ik voorspel dat dit errug traag gaat worden..

But who knows, give it a try....
p.s
-een router ,(zoals de naam al zegt), zorgt ervoor dat je pakketjes ge-routeerd worden en geeft je de mogelijkheid om van het ene netwerk naar het andere te gaan.
- met een hub kun je op een netwerk meerder pc's aansluiten. Als pc01 flink staat te downloaden, gaat dat ten koste van de snelheid voor de overige pc's.
- Met een switch ondervang je dit, de bandbreedte wordt hierbij evenredig verdeeld.
greetzz Marco